.:Môžete si byť istý, že Váš koberec bude čistý:.

Niečo o tepovaní

Roztoče v koberci Koberce so svojimi vlastnosťami patria medzi najlepšie podlahové krytiny. Sú teplé, nekĺžu, tlmia priestor, nespôsobujú krokový hluk, vytvárajú prírodnú atmosféru vášho domova. Viazaním prachu na seba zaisťujú, že prach sa v miestnosti nevíri. Štúdie hovoria, že v miestnostiach s kobercami je vo vzduchu oveľa menšia koncentrácia prachových častíc než v miestnostiach s pevnými podlahovými krytinami. Účelom tepovania je vyčistenie zažranej špiny, odstránenie prachových častíc zo štruktúry kobercov a iných čalúnených nábytkov a v neposlednom rade odstránenie nežiaducích pachov a roztočov. Je všeobecne známe, že roztoče a ich alergény sú najčastejším dôvodom vzniku alergií ako je astma a senná nádcha, a jedinou cestou ako sa ich zbaviť je hĺbkové čistenie kobercov a čalúneného nábytku.

Ako funguje tepovanie?

Čistiace prostriedky pod tlakom vstrekujeme hlboko do čalúnenia, aby na seba naviazali všetky nečistoty, ktoré hneď odsávame extraktorom. Tak odstránenime mastnotu, špiny a pachy. Tepované miesto zostáva po vyčistení vlhké, nie však mokré. Vďaka výkonným strojom dosahujeme extrémne nízku zbytkovú vlhkosť (3,5%). Používame výhradne ekologicky nezávadné chemikálie.

Prečo je tepovanie také dôležité?

Tepovanie kobercov v obytných, či administratívnych priestoroch je z hygienického hľadiska dôležité vykonávať minimálne 2x ročne, v priestoroch s väčším dôrazom na čistotu, alebo pri viac zaťažovaných kobercoch aj častejšie. Mávate problémy s alergiami? V kobercoch a čalúnení Roztoče v koberci sa okrem prachu a nečistôt zdržiavajú aj roztoče, ktoré pre ľudské telo predstavujú zdroj alergií. Kvalitné hĺbové tepovanie dokáže zbaviť korerce s nízkym aj vysokým vlasom, ako aj čalúnený nábytok roztočov aj rôznych plesní, čím skvalitní Vaše prostredie. Čo so zatuchnutými priestormi? V kobercoch a čalúnení sa časom zvyknú usadiť rôzne nežiadúce pachy, napr. dym po cigaretách, zvieracie pachy a iné. Tieto sa dajú bezpečne odstrániť kvalitným hĺbovým tepovaním. Vaše priestory dostanú novú sviežu vôňu. Tepovanie nie je potrebné len v prípade viditeľného znečistenia. Znečistenie kobercov alebo čalúneného nábytku nemusí byť na pohľad viditeľné, napriek tomu môže ukrývať špinu a roztoče. Často aj na pohľad čistý koberec alebo čalúnený nábytok pri tepovaní zo seba vydá veľké množstvo špiny.

Ako často koberce čistiť?

Aby vaše koberce zachovali svoje vlastnosti a zostali čo najdlhšie pekné, je potrebné ich minimálne raz ročne odborne vyčistiť. Silne zaťažované koberce (v kanceláriách, reštauráciách, hoteloch, obchodoch) aspoň dvakrát ročne.
Ak si myslíte, že tepovanie zvládnete sami, v Poprade a okolí (Kežmarok, Svit) Vám ponúkame aj možnosť zapožičať si tepovač.

Extrakčné čistenie a jeho výhody

Extračné čistenie Veľmi účinným spôsobom ako odstrániť špinu z kobercov je takzvané extračné čistenie známe ako mokré tepovanie, či mokré vysávanie. V praxi to znamená, že voda s čistiacim roztokom je pod tlakom vháňaná do čistenej plochy koberca a následne je vysávaná i s nečistotami späť do zbernej nádoby prístroja. Pri mokrom čistení nedochádza k nadmernému opotrebovaniu kobercov a vytrhávaniu ich vlasov. Tento spôsob naopak regeneruje a dostáva vlas do jeho pôvodnej polohy. Metóda je veľmi vhodná k čisteniu tkaných kobercov a kobercov s vysokým vlasom (chlpaté koberce). Takýmto spôsobom je možné vyčistiť i akýkoľvek čalúnený nábytok. (sedačky, gauče, kreslá, lavice, stoličky, pohovky, postele). U extrakčnej metódy docielime omnoho vyššiu účinnosť a efektivitu čistenia, ako u klasického spôsobu suchého vysávania. Je to spôsob použitím špeciálneho čistiaceho prostriedku, ktorý je vstrekovaný nie len na povrch, ale pod tlakom aj do hĺbky čisteného materiálu, kde sú nečistoty rozpustené a následne vysokovýkonnou turbínou ihneď odsaté. Nedochádza tak k efektu, ktorý nastáva pri ručnom tepovaní a čalúnení kobercov, kde sú síce nečistoty rozrušené čistiacim prostriedkom, ale nie sú následne dôkladne odsaté, takže ostávajú naďalej v čistenom materiály a po zaschnutí sú spojené s vláknom kobercov. Navyše pri ručnom tepovaní zostáva v materiály veľké množstvo vlhkosti, ktorá môže spôsobiť následný výskyt plesní, naopak u extrakčného čistenia tento problém vďaka dôslednému odsatiu roztoku nenastava.

Partnerské weby
www.bclubhranovnica.sk www.fancyhome.sk