.:Môžete si byť istý, že Váš koberec bude čistý:.

Čistenie a dezinfekcia domácnosti ozónom

Čistenie a dezinfekcia ozónom je najnovší a najinovatívnejší spôsob starostlivosti o Vašu domácnosť. Ozón ma silné oxidačné vlastnosti a teda schopnosť likvidovať baktérie, vírusy, plesne alebo rozkladať chemické látky.

Čo je to ozón?

Ozón (O3) je silne reaktívny plyn so silným dezinfekčným a oxidačným účinkom. Dezinfekcia ozónom od baktérií, vírusov a plesní je účinná na 99,9%. Princíp je jednoduchý. Pôsobením ozónu dochádza k prasknutiu bunkovej steny všetkých mikróbov, čím sú účinne likvidované a to až 100x rýchlejšie ako chlórom.

  • najsilnejšie prírodné oxidačné činidlo (3000x rýchlejší ako chlór)
  • neexistujú žiadne vírusy, baktérie, ktoré by odolávali ozónu
  • účinne ničí plesne, huby, roztoče, alergény a odstraňuje pôvodcu zápachu (od cigaretového dymu, zvierat, zatuchnutosti)
  • efektívne vydezinfikuje interiér, vrátane klimatizačného a ventilačného systému
  • ozón je plyn, dostane sa hlboko do všetkých škár interiéru a pórov materiálov (koberce, textílie, koža ...)
  • nemaskuje príčiny zápachu, ale trvalo ich odstraňuje
  • nezanecháva žiadne stopy na tkaninách ani koži
  • zvládne to, čo najrôznejšie dezinfekčné spreje nedokážu
  • ideálny pre alergikov, astmatikov a deti ktoré trpia touto chorobou

Ozónové čistenie vykonávame profesionálnym generátorom ozónu s produkciou 7-40g/hod (podľa potreby), ktorý je mimoriadne účinný a niekoľkokrát prevyšuje potrebné množstvo ozónu. Ozón zápach neprekrýva, ale natrvalo odstraňuje!

Je ozonizácia (čistenie a dezinfekcia ozónom) bezpečná?

Ozón je spolu s ďalšími látkami ako kyslík, dusík, kysličník uhličitý, atď. súčasťou vzduchu, ktorý dýchame.
PPM Ozónu: množstvo koncentrácie ozónu v ovzduší vyjadrujeme pomocou jednotky PPM (parts-per-million), čo znamená počet častíc na jeden milión častíc.
Bežná koncentrácia ozónu v ovzduší sa pohybuje na úrovni 0,005 až 0,02 ppm, výnimočne 0,05 ppm. Táto koncentrácia nie je pre človeka, zvieratá a rastliny nebezpečná, napriek tomu, už v takto nízkych koncentráciách ozón likviduje mikroorganizmy. Čistenie, dezinfekcia a odstraňovanie zápachov sa ale vykonáva tzv. "šokovou metódou", kedy je v priestore koncentrácia ozónu zvýšená na 25 až 50 ppm, čo je cca. 2500 násobok bežnej koncentrácie. Takéto množstvo ozónu je pre ľudí a zvieratá nebezpečné s vysokým rizikom trvalého poškodenia zdravia alebo smrti. Preto je dôležité pred samotnou ozonizáciou z priestoru odstrániť všetky rastliny a zvieratá. Počas procesu do priestoru vstupuje iba obsluha generátora ozónu vybavená príslušnými bezpečnostnými prvkami. Celý proces trvá v závislosti od veľkosti priestoru od 1 hodiny po niekoľko hodín. Ozón je nestabilná chemická látka, ktorá sa po ukončení ozonizácie rýchlo rozpadá späť na kyslík O2. Po ukončení čistenia, dezinfekcie alebo odstránenia zápachov, Vám späť odovzdáme vydenzifikované priestory, v ktorých koncentrácia ozónu dosahuje hodnoty, ktoré sa vyskytujú bežne vo vzduchu. Priestory budú zbavené baktérií, vírusov, plesní a zápachov. Dezinfekciu ozónom odporúčame ako prevenciu, ale aj v prípade častých zdravotných problémov celej rodiny. Čistenie a dezinfekcia ozónom pomáha pri zvýšenej chorobnosti. Okrem vírusov a baktérii, ktoré spôsobujú ochorenia, ozón likviduje s veľkou úspešnosťou aj plesne. Čistenie a dezinfekcia ozónom je perfektné riešenie pre alergikov. Ozón likviduje všetky druhy mikroorganizmov vrátane roztočov, ktoré spôsobujú alergie, resp. sťažujú ich priebeh.

Rozklad chemických látok alebo ako odstrániť zápach

Pôvod zápachu

Druh zápachu môžeme rozdeliť do dvoch základných skupín podľa pôvodu: organický a chemický. Pôvodcom organického zápachu sú rôzne mikroorganizmy, najmä plesne, ktoré rozkladajú organický materiál. Chemický zápach, ako už vyplýva z názvu, spôsobujú chemikálie. V domácnostiach sú to najmä farby, lepidlá alebo čistiace prostriedky.

Zápach organického pôvodu

Ozón likviduje baktérie a plesne, ktoré sú pôvodcami zápachu a tým odstraňuje samotný zápach. Odporúčame pre: domácnosti s domácimi zvieratami; dlhodobo zanedbané - zatuchnuté priestory; kanalizačné havárie; zvýšený výskyt plesní; atď.

Zápach chemického pôvodu

Ozón ma silné oxidačné schopnosti, čo znamená, že je schopný zložitejšie chemické látky, ktoré sú zdrojom zápachu, rozkladať na jednoduchšie, zdravie neohrozujúce (voda, kyslík, oxid uhličitý, atď) a tým odstraňuje aj samotný zápach. Príklad rozkladu formaldehydu pôsobením ozónu:

HCHO (formaldehyd)+ 2 O3(ozón) ----> C02 (oxid uhličitý) + H2O (voda) + 2 O2 (kyslík)

Odporúčame pre: domácnosti po rekonštrukcii; po maľovaní; kúpa nového nábytku; chemická havária (vyliata farba alebo iná chemikália); odstraňovanie zápachu po fajčení, zápachu po požiari; atď.

Partnerské weby
www.bclubhranovnica.sk www.fancyhome.sk